Szemerédi Endre és Pintz János előadásai

A Debreceni Egyetem Matematikai Intézete és az MTA Debreceni Bizottságának Matematikai Munkabizottsága tisztelettel meghívja Önt a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából rendezett

Gráfok, prímek és számtani sorozatok

című előadássorozatára. Ennek helyszíne és időpontja: DAB Székház (Debrecen, Thomas Mann utca 49), földszinti nagy előadóterem, 2015. november 6 (péntek) 14.00. Részletes program:

• 14:00–14:05  Győry Kálmán: Megnyitó
  • 14:05–14:55  Szemerédi Endre: Hálózatok és gráfok
  • 15:05–15:55  Pintz János: Egymást követő prímek hézagairól
  • 16:05–16:55  Szemerédi Endre: Véges és végtelen számtani sorozatok a részhalmaz-összegekben

Az előadók világszerte ismert és elismert matematikusok, a Magyar Tudományos Akadémia tagjai, az MTA Rényi Intézetének kutatói, számos rangos kitüntetés birtokossai. Szemerédi Endre 2012-ben a matematikai Nobel-díjként számon tartott Abel-díjat nyerte el.

Az első előadás semmilyen előismeretet nem tételez föl, elsősorban egyetemistáknak és középiskolás diákoknak ajánljuk. A második és harmadik előadást matematikusoknak, matematika szakos hallgatóknak ajánljuk, de követhető lesz középiskolai matematikai elősmerettel rendelkezőknek is. Az előadások kivonatai letölthetők innen:

programfüzet