Ösztöndíjas gyógyszerészhallgatók
A Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának három hallgatója kap ebben a tanévben Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat. A kar dékánja abban bízik, hogy a tehetséges fiatalok az egyetem után náluk kezdik meg szakmai tevékenységüket – hangzott el azon a hétfői ünnepségen, amelyen átadták az elismerésről szóló okleveleket.
Csökkenő arzénkoncentráció: kevesebb daganatos beteg
A Debreceni Egyetem kutatói kimutatták, hogy a vezetékes ivóvíz arzénkoncentrációjának csökkentésével kevesebb daganatos megbetegedés és iszkémiás szívbetegség miatti halálozás várható Magyarországon. Az Általános Orvostudományi Kar Népegészség- és Járványtani Intézet szakembereinek kutatásáról a közelmúltban az egyik legrangosabb nemzetközi tudományos folyóiratban jelent meg publikáció.
Díszudvar Extra: bemutatkozik a TTTT
A szeptember közepén létrejött, a kuratóriumi elnök munkáját segítő Tudományos és Társadalmi Tanácsadó Testület feladatait, a Debreceni Egyetem tudományos és gazdasági törekvéseit, valamint az újonnan alakult társaság három tagját mutatja be az Alföld Televízió Díszudvar Extra című egyetemi műsora.
Felvételi: új szabályok a DE-n
A Debreceni Egyetem több olyan elemét átveszi az új felvételi rendszernek, mely révén az intézmény még a jelenleginél is nagyobb érdeklődésre számíthat. A változásnak köszönhetően nagyobb lehet a DE választási szabadsága az általános felvételi eljárásokban.
Titkok és csodák a Kutatók Éjszakáján
Több ezer látogatót vonzott a Kutatók Éjszakája szeptember 30-án a Debreceni Egyetemen. Az intézmény idén már 15. alkalommal csatlakozott a kezdeményezéshez, amelynek célja a tudomány népszerűsítése.
Energetikai intézkedések az egyetemen
Dolgozói körlevélben tájékoztatta a Debreceni Egyetem oktatóit, kutatóit és dolgozóit az intézmény kancellárja az energiafogyasztás mérséklését célzó beavatkozási lehetőségekről. Az intézkedések október 1-jétől a tanulmányi időszak végig december 9-ig hatályosak, és nem korlátozzák az oktatási, illetve vizsgáztatási tevékenységet.
A legjobb TTK-s hallgatók ösztöndíja
Idén a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar 12 hallgatója nyert a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj pályázatán. Közülük négyen vegyész, hárman biomérnök, ketten osztatlan tanári szakosok, illetve egy-egy hallgató fizikus, alkalmazott matematikus és biológia képzésen vesz részt.
Százmilliók tudományfinanszírozásra az ÁOK-n
A Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara saját forrásból évente több száz millió forintos támogatással ismeri el oktatói, kutatói eredményes tudományos munkáját. A kar ezzel is ösztönözni szeretné az orvostudományi kutatásokat, illetve a nemzetközi publikációk megjelentetését.
Nemzetközi konferencia a Német Lovagrendről
A Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Történelmi Intézetének szervezésében rendezi kétnapos szakmai tanácskozását szeptember 29-30-án az Internationale Historische Kommission zur Erforschung des Deutschen Ordens (Nemzetközi Történész Társaság a Német Lovagrend kutatására).
Modellváltás után – elnöki értékelés az első évről
Az oktatási, tudományos és innovációs teljesítmények tekintetében a meghatározó európai egyetemek szintjének elérését tűzte ki célul a Debreceni Egyetem, ehhez szükség van az ösztönző rendszerre, és olyan kutatási eredményekre, amelyek a gazdasági szféra számára is hasznosíthatók – fogalmazott Kossa György, a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke, aki a tavaly augusztusi modellváltás óta eltelt egy évet értékelte a Campus Rádión

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.