12 aug
Űreszközökhöz fejlesztenek hőpajzsot a DE szakemberei
Nemzetközi űrtechnológiai projektben vesznek részt a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának kutatói egy "EU HORIZON" pályázat keretében. A szakemberek űreszközök hőszigeteléséhez fejlesztenek ki és gyártanak speciális polimer aerogéleket a novemberben induló 3 millió eurós összköltségvetésű programban. Az aerogélek kutatásával 17 éve foglalkoznak a TTK Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszékén.
11 aug
Amerikai-magyar kutatás a Debreceni Egyetemen
Bekapcsolódik a Debreceni Egyetemen működő Lendület Genomszerkezet és Rekombináció kutatócsoport tumorgenetikai vizsgálataiba Roszik János, a Texasi Egyetem MD Anderson Rákkutató Központ munkatársa. A Fulbright program támogatásával Roszik János három hónapig személyesen az egyetemen segíti a kutatást, melynek célja az úgynevezett R-hurok szerkezetek és a tumorokban előforduló mutációk kapcsolatának vizsgálata.
05 aug
Agydaganat elleni szerrel kísérleteznek
Egyes agresszív agydaganatok kezelésére szolgáló hatóanyagból szeretnének gyógyszert készíteni a Debreceni Egyetem és egy lyoni egyetem munkatársai egy évek óta tartó kutatói együttműködésben.
03 aug
A DE új egészségügyi folyóirata
Megjelent a Debreceni Egyetem új orvos- és egészségtudományi folyóirata, az Egészségügyi Innovációs Szemle első száma. A lap elindítóinak fő célja az orvos- és egészségtudomány területén végzett kutatások bemutatása, illetve az elért eredmények ismertetése.
02 aug
ÚNKP: ösztöndíj a legjobbaknak
Továbbra is népszerűek az Új Nemzeti Kiválóság Program keretében kiírt támogatási lehetőségek. Az elnyerhető különböző, hat kategóriában meghirdetett ösztöndíjakra a Debreceni Egyetem 441 hallgatója, oktatója és kutatója nyújtotta be pályázatát.
29 júl
Új folyótérképezési módszer
Egy nemzetközi kutatási együttműködés legújabb eredményeként félautomata hidromorfológiai térképezési eljárást fejlesztettek ki a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Természetföldrajzi és Geoinformatikai Tanszékének munkatársai.
28 júl
Villamosmérnök mesterképzés: sikeres akkreditáció
Elindulhat a villamosmérnök mesterképzés a Debreceni Egyetemen. A képzésben a Műszaki Kar, a Természettudományi és Technológiai Kar, valamint az Informatikai Kar közösen vesz részt. A három kar együttműködésének köszönhetően a hallgatók komplexebb, az ipar elvárásainak még inkább megfelelő tudást szerezhetnek. A képzés 2023 februárjában kezdődik.
25 júl
Tízezreket vonzott az egyetemi fesztiválhelyszín
Rekordot döntött az idei Campus Fesztivál, Magyarország egyik legnagyobb nyári kulturális eseményére minden korábbinál többen, 116 ezren látogattak el - közölték a szervezők hétfőn. Kiemelkedő érdeklődés övezte a fesztivál egyetemi programjait is. A Debreceni Egyetem standjait és színpadát a négy nap alatt több tízezren keresték fel.
22 júl
Debreceni agrárkutató sikere a FIBOK-on
A Debreceni Egyetem agrárkarának kutatója nyerte az idei előadói díjat a Fiatal Biotechnológusok Országos Konferenciája Növénybiotechnológia szekciójában. Hidvégi Norbert, a MÉK Agrár Genomikai és Biotechnológiai Központ munkatársa a burgonya ultrahangos kezelésének hatásáról szóló kutatási eredményeit mutatta be.
21 júl
Egyetem Tér: tudomány és szórakozás egy helyen
Új helyszínen, minden eddiginél nagyobb területen koncertekkel, tudományos előadásokkal, szakmai beszélgetésekkel várja a Campus Fesztivál egyetemi helyszíne, az Erasmus35 Színpad – Egyetem Tér a fesztiválozókat. A Debreceni Egyetem a négy nap alatt tizenhat standnál kínál izgalmas látnivalókat és több mint negyvenféle programot.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.