Önéletrajz - Herendiné Dr. Kónya Eszter

Személyes adatok

Születési hely, idő: Ózd, 1967.

Tanulmányok

PhD fokozat

2007. Debreceni Egyetem, Matematika és Számítástudományok Doktori Iskola Didaktika Program

Disszertáció: Kisiskolások térbeli tájékozódóképességének fejlesztési lehetőségei

Témavezető: Prof. Dr. Nagy Péter

Egyetemi diplomák

• 1996. informatika szakos középiskolai tanár, Debreceni Egyetem
  • 1990. matematika-fizika szakos középiskolai tanár, Kossuth Lajos Tudományegyetem

Munkahelyek

• 2012-től egyetemi adjunktus, DE Matematikai Intézet, Geometriai Tanszék
  • 2013-2014. középiskolai tanár, Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma
  • 1999-2012. főiskolai tanársegéd, adjunktus majd docens, Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskola
  • 1998-1999. középiskolai tanár, Debreceni Irinyi János Gimnázium, Szakközépiskola és Szakiskola
  • 1990-1992. középiskolai tanár, Ady Endre Gimnázium, Debrecen

Kutatási terület

• matematika didaktika
  • A felső tagozatos és középiskolás geometriatanítás módszertana, ezen belül a terület-fogalom fejlődési folyamatának elemzése, tanítási módszerek fejlesztése.
  • Az alsó tagozatos geometriatanítás módszertana, ezen belül a térbeli tájékozódó képesség fejlesztése.
  • Különböző matematikai fogalmak alakulása kisiskoláskortól főiskolás, egyetemista korig.
  • Geometria-, topológia-történet a XX. sz. elején, Kerékjártó Béla geometriai, topológiai munkái.

Szakmai közéleti tevékenységek

• 2014-től a „Childrens’ Mathematical Education (CME)” konferenciák Nemzetközi Programtanácsának magyar tagja.
  • 2014-től a Teaching Mathematics and Computer Science folyóirat technikai szerkesztője.
  • 2013-tól a Tanítóképzők Országos Szendrei János Matematikaversenyeinek zsűri elnöke.
  • 2012-től a DE Matematikai Intézete által támogatott Beszélgetések a matematikatanításról c. rendezvénysorozat elindítója és szervezője.
  • 2012-től a középiskolások Hajdú-Bihar Megyei Matematika Versenyének szervezője, zsűri elnöke.
  • 2009-től a Debreceni Egyetem Matematika és Számítástudományok Doktori Iskolája támogatásával megvalósuló MIDK (Matematika és Informatika Didaktikai Kutatások) c. konferenciasorozat elindítója és főszervezője.
  • 2009-2013 között az ÓTE (Óvó- és Tanítóképzők Egyesülete) Matematika Tagozatának vezetője.